آخرین اخبار
در استان سمنان:

دیدار دبیرکل شریان با نماینده ولی فقیه

دیدار دبیرکل و جمعی از اعضای شورای مرکزی شریان با نماینده ولی فقیه در استان سمنا
اشتراک گذاری
۰۹ مهر ۱۴۰۲
144 بازدید
نویسنده : علی فرهادی
منبع : شریان
کد مطلب : 276

دیدار دبیرکل و جمعی از اعضای شورای مرکزی شریان با نماینده ولی فقیه در استان سمنان

ابوالقاسم جراره دبیرکل شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی و تعدادی از اعضای شورای مرکزی شریان که برای برگزاری مجمع شریان سمنان به این استان سفر کرده بودند، با حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه و امام جمعه سمنان دیدار کردند.

در این دیدار، دبیرکل شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده طی حدود ۷ ماه فعالیت شریان، کادرسازیِ ناظر به نیازهای روز را هدف اصلی این شبکه‌ی راهبردی عنوان کرد و گفت: استان سمنان از ظرفیت کم نظیری در بخش‌های مختلف به ویژه نیروی انسانی برخوردار است که این امر در برنامه‌های این تشکل در استان سمنان مدنظر قرار خواهد گرفت. در ادامه، اعضای شورای مرکزی شریان به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و سپس، نماینده ولی فقیه در استان سمنان نکاتی را مطرح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مطیعی با بیان این‌‌که تشکیل گروه‌های سیاسی اجتماعی جدید مفید است و سایر افراد نباید نگران این مساله باشند، گفت: ایجاد این گروه‌ها زمینه شناسایی ظرفیت‌ها و ایده‌های جدید را فراهم می‌کند. وی با اشاره به روایت «لَیُعِدَّنَّ أَحَدُکُمْ لِخُرُوجِ اَلْقَائِمِ وَ لَوْ سَهْماً…» از امام جعفرصادق علیه السلام، ادامه داد: علاوه بر اینکه باید نسبت به امام زمان معرفت داشته باشیم، لازم است خود را آماده ظهور آن حضرت نماییم حتی به اندازه فراهم کردن یک تیر.

امام جمعه سمنان کادرسازی را یکی از ضرورت‌های سربازی برای امام زمان دانست و گفت: گروه‌ها و تشکل‌های سیاسی باید به گونه‌ای فعالیت کنند که بتوانند نقش خود را در امر سربازی امام زمان ایفا کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی با بیان اینکه دغدغه‌مندی نسبت به مشکلات کشور امری مقدس است، اظهار کرد: مهمتر از مرامنامه و شعار گروه‌های سیاسی، عمل و کارکرد آنها در بخش‌های مختلف است. ن

ماینده ولی فقیه در استان سمنان با بیان اینکه هدف گروه‌ها و احزاب جدیدالتأسیس باید اضافه کردن چهره‌ها و نفرات جدید به دایره انقلاب اسلامی باشد، گفت: در بیشتر جلسات گروه‌های سیاسی شاهد حضور چهره‌های تکراری هستیم که پیش از آن نیز در سایر تشکل‌ها حضور داشته‌اند. وی تلاش برای فراگیری اجتماعی را مهمترین ماموریت تشکل‌های سیاسی علاقه‌مند به گفتمان انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: بخشی از جامعه را افرادی تشکیل می‌دهند که شاید مستقیما پیگیر مسائل سیاسی و اجتماعی نباشند، لذا باید زمینه را برای ایفای نقش این افراد فراهم کرد. نماینده ولی فقیه در سمنان با بیان اینکه ادبیات نسل جوان، اساسا با ادبیات نسل‌های پیشین تفاوت دارد گفت: امروز زمینه‌سازی حضور جوانان در بخش‌های مورد نیاز انقلاب، یک هنر است لذا یکی از ماموریت‌های مهم شما اضافه کردن جمعیت نیروهای انقلاب اسلامی است.

امام جمعه سمنان تحقق توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر «جذب حداکثری و دفع حداقلی» را نیازمند برنامه‌ریزی عالمانه دانست و تصریح کرد: فعالیت حزبی یا سیاسی نباید به گونه‌ای باشد که گویا قرار است عده‌ای یک عده دیگر را که سوار ماشین هستند، از ماشین پیاده کنند و خودشان سوار آن شوند، بلکه همه باید بدانند قطار انقلاب نیازمند حضور افکار و عقاید مختلف و انسجام همه نیروها است. حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی با بیان اینکه حفظ وحدت امری ضروری و البته راهبردی است، گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، هرگونه اختلاف افکنی، بازی کردن در زمین دشمن است.

وی با تاکید بر انسجام مسئولان گروه‌های سیاسی بر سر اصول و ارزش‌ها ادامه داد: گاهی یک حرف یا اقدام نسنجیده، جمعیت بزرگی را از دایره انقلاب اسلامی خارج می‌کند. نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه هرکس باید مسئولیت خود را مرکز فعالیت و اثرگذاری بداند گفت‌: افرادی که در احزاب یا گروه‌های سیاسی فعالیت می‌کنند، نباید به‌گونه‌ای رفتار کنند که گویا آن مسئولیت را پله‌ای برای مسئولیت‌های بالاتر می‌دانند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی در پایان «شفافیت مالی» را یک ضرورت برای احزاب و گروه‌های سیاسی دانست و خاطرنشان کرد‌: مسئولان تشکل‌های سیاسی بدانند ممکن است با این پرسش مردم به ویژه جوانان مواجه شوند که منابع مالی این فعالیت‌ها چیست، لذا شفافیت مالی برای فعالیت سیاسی امری اجتناب‌ناپذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *