آخرین اخبار
تشکیل مجلس قوی در دسترس مردم است

بیانیه انتخاباتی شماره ۳ شریان

بسم الله الرحمن الرحیم ” وَ مَنْ یَتَوَلَّ اللهَ وَ رَسُولَهُ وَ الَّذینَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللهِ هُمُ الْغالِبُونَ “ بیانات حکیمانه امام خامنه ای(دام ظله) در جمع مردم کرمان و خوزستان درباره اهمیت دو انتخابات امسال و ضرورت بازشدن میدان برای رقابت جدی دیدگاه‌های متنوع سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و مسابقه میان جوان‌ها […]

اشتراک گذاری
۰۴ دی ۱۴۰۲
315 بازدید
نویسنده : علی فرهادی
منبع : شریان
کد مطلب : 552

بسم الله الرحمن الرحیم

” وَ مَنْ یَتَوَلَّ اللهَ وَ رَسُولَهُ وَ الَّذینَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللهِ هُمُ الْغالِبُونَ “

بیانات حکیمانه امام خامنه ای(دام ظله) در جمع مردم کرمان و خوزستان درباره اهمیت دو انتخابات امسال و ضرورت بازشدن میدان برای رقابت جدی دیدگاه‌های متنوع سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و مسابقه میان جوان‌ها و افراد با سابقه، موجی از امید را در بین فعالان سیاسی و اجتماعی برانگیخت و انتخاباتی پرشور را در دسترس ملت ایران قرار داد. اینک و در فاصله دو ماه تا انتخابات‌های مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی با عنایت به منویات معظم له، نکاتی را به اطلاع مردم عزیز ایران اسلامی می‌رساند:

۱. از بایسته‌های بنیادین در تحقق حکمرانی متعالی، توجه به اصل مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است. این مهم میسر نخواهد شد مگر آنکه تمامی گروه‌های سیاسی با سلایق مختلف و در چارچوب نظام، امکان نقش آفرینی جدی در این رقابت را داشته باشند و با چماق وحدت‌های مصلحتی فاقد وجاهت و عقلانیت، تنها در حکم زینت المجالس انتخابات قلمداد نشوند. لذا، شریان ضمن تاکید بر وحدت گفتمانی با تمامی جریان‌های همسو و رد هرگونه وحدت براساس سهم خواهی صرف از کیک قدرت، رقابت جدی درون جبهه انقلاب را موجب شور انتخاباتی و مشارکت حداکثری می‌داند. امروز حضور در انتخابات یک حکم شرعی است و صرفا وظیفه ملی و انقلابی شناخته نمی‌شود. انتخابات یک جهاد عمومی، مایه تقویت کشور و خنثی‌کننده بسیاری از نیت‌ها و توطئه‌های شوم آمریکایی-صهیونیستی است. حضور بهنگام ملت ایران در انتخابات باطل السحر مکر دشمنان انقلاب اسلامی، مایه آبروی نظام اسلامی و تقویت قلب تپنده جبهه مقاومت در منطقه است.

۲. کلیدواژه «جوانی» از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تا به امروز، همواره یکی از پرتکرارترین عبارات در بیان ولی فقیه بوده است تا جایی که در بیانات اخیر خود بر مسابقه میان جوانان و نیروهای مجرب و تشکیل مجلسی آمیخته از نیروهای جوان و باتجربه تصریح نمودند. شریان به عنوان جوان‌ترین جریانی سیاسی-اجتماعی کشور متشکل از نیروهای جوان و رویش‌های جدید انقلاب اسلامی و افراد مجرب و با سابقه، ضمن استقبال از بیانات معظم له و لبیک به ایشان، تمام ظرفیت‌های ملی خود را جهت دعوت عمومی به مشارکت در انتخابات به عنوان یک نعمت و امتحان الهی به کار خواهد گرفت و از مجموعه‌های قدیمی‌تر که از قضا صاحب نفوذ در قدرت هستند، درخواست دارد با نصب العین قراردادن منویات صریح رهبر فرزانه انقلاب و با پرهیز از انحصارگرایی، ضمن رعایت اخلاق رقابت در انتخابات، به دور از هرگونه دوپینگ‌های پشت پرده، تضارب دیدگاه‌های متنوع درون جبهه انقلاب را مفید و موثر بدانند و نتیجه را به آراء مردمی واگذار کنند.

۳. از هیات‌های اجرایی و نظارت موکدا درخواست می‌شود در راستای تحقق راهبردهای چهارگانه رهبری (مشارکت، رقابت، سلامت، امنیت) فضای انتخابات را به گونه‌ای هدایت کنند که هرگونه شائبه در نطفه متوقف شود و سپهر سیاسی-اجتماعی کشور فراتر از نتیجه‌ی انتخابات، تجربه‌ای بانشاط و امیدبخش پشت سر بگذارد.

۴. از ضروریات تحقق «ایران قوی»، اتکال به ۲ بال «دولت قوی» و «مجلس قوی» است چراکه ریل‌گذاری صحیح از سوی خانه ملت می‌تواند سرعت حرکت لوکوموتیو دولت را چند برابر کرده و در ریل صحیح به پیش براند. از این رو حضور ترکیبی شجاع و انقلابی، متخصص و متعهد، شفاف و فسادستیز در مجلس، تضمین‌گر «ایران قوی» خواهد بود. شعار راهبردی شریان، “ایران قوی”؛ “دولت قوی” و “مجلس قوی” است که جزییات آن متعاقبا به اطلاع ملت عزتمند ایران اسلامی خواهد رسید. در پایان، بار دیگر از همه نامزدهای مجلس در سراسر کشور، جوانان باانگیزه و نیروهای باتجربه که دل در گرو انقلاب دارند، دعوت می‌شود چنانچه خود را همسو با مرامنامه شریان و شاخص‌های شفاف اعلام شده می‌دانند، در پایگاه اطلاع رسانی شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی به آدرس www.sharyaan.org ثبت نام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *