آخرین اخبار

اطلاعیه جبهه شریان پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات مجلس دوازدهم

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی طی ۲ مرحله به پایان رسید و با اعلام نتایج نهایی، فصل جدیدی از کار و خدمت برای مردم آغاز شد.
اشتراک گذاری
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
222 بازدید
نویسنده : فرهادی
منبع : شریان
کد مطلب : 1154
بسم الله الرحمن الرحیم
وَمَن یَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسولَهُ وَالَّذینَ آمَنوا فَإِنَّ حِزبَ اللَّهِ هُمُ الغالِبونَ

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی طی ۲ مرحله به پایان رسید و با اعلام نتایج نهایی، فصل جدیدی از کار و خدمت برای مردم آغاز شد.

شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی ضمن تبریک این رویداد دینمدارانه و مردمسالارانه به امام خامنه‌ای و عموم ملت ایران به ویژه منتخبان مجلس، به نکاتی اشاره می‌کند:

۱. شریان از ابتدا در تلاش بود جبهه‌ای گسترده و فراگیر به نفع مردم تشکیل شود و به این منظور، با مجموعه‌های مختلف رایزنی‌های مفصلی انجام داد و نهایتا با حضور رزما و تلاشگران و جماران، ائتلاف انتخاباتی اُمناء تشکیل و فعالیت انتخاباتی در تهران پایه‌گذاری شد.

تاکید بر شاخص به‌جای شخص، شایسته‌سالاری، حمایت از افراد دارای سبک زندگی اسلامی-ایرانی و صاحب مواضع شفاف در بزنگاه‌ها، جزو بایدهای اعلامی اُمناء بود.

پرهیز از سهم‌خواهی و پدرخواندگی و قبیله‌گرایی و ترجیح منافع فردی و باندی به جای منافع ملی نیز نبایدهای اُمناء بودند.

انسجام گفتمانی و وحدت حداکثری در ائتلاف انتخاباتی اُمناء به شکلی پیش رفت که شیطنت‌ها و دروغ‌سازی‌ها و تلاش‌های مختلف جهت تضعیف ائتلاف و ایجاد انشقاق در اضلاع مختلف آن، کمترین تاثیری نداشت و رای دهندگان تهرانی نیز با مشاهده این اتحاد انقلابی با انتخاب ۱۹ نفر از فهرست اعلامی، به حمایت از آن برخاستند.

شریان از تمامی اضلاع شرکت‌کننده در این ائتلاف که فداکارانه و ایثارگرایانه مسیر تغییر و تحول در حکمرانی را پیگیری کردند، قدردانی می‌نماید و امیدوار است در آینده و با همراهی مجموعه‌های دیگری که دل در گرو پیشرفت انقلاب اسلامی دارند، شاهد اتحادهای گسترده‌تر و جدیتر و موثرتر به نفع اسلام و انقلاب و مردم عزیز کشورمان و مستضعفان عالم باشیم.

۲. جبهه شریان براساس تصمیم تشکیلاتی که با رویکرد خرد جمعی اتخاذ شد، در تعدادی از حوزه‌های انتخابیه با احترام به تمامی کاندیداهای محترم، به حمایت از نامزدهایی پرداخت که قرابت گفتمانی بیشتری دارند و البته بنا بر ملاحظاتی – از جمله پرهیز از تشتت و انشقاق در بدنه انقلابی – در تعداد قابل توجهی از حوزه‌های انتخابیه سکوت اختیار نمود.

نتایج نشان می‌دهد جمعا ۱۰۴ منتخب مجلس دوازدهم به صورت رسمی از حمایت جبهه شریان برخوردار بودند و البته تعداد دیگری از منتخبان – اگرچه حمایت رسمی نشدند – اما از لحاظ گفتمانی اشتراکات بسیاری دارند و قطعا در ادامه راه با هم‌افزایی و همگرایی، اتفاقات خوبی برای کشور رقم خواهد خورد.

ناگفته پیداست که منتخبان مورد حمایت، از آزادی رای و نظر برخوردارند و در کنش‌های مختلف مجلس، ریزش‌ها و رویش‌ها طبیعی است اما این آمار در کنار آمار مجموعه‌های همسو که بعضا اشتراکات فیمابین دارند، امیدها را برای مجلسی انقلابی‌تر و کارآمدتر و مردمی‌تر افزایش داده است.

۳. مهمترین محور فعالیت شریان، کار شبکه‌ای در حوزه‌های تخصصی است و حالا پس از طی فرایند پرچالش انتخابات، نوبت به تقویت و سازماندهی شبکه‌های تخصصی با ۴ هدف “شناسایی نیروهای متخصص، توانمندسازی متخصصان، شناسایی مشکلات ملی و منطقه‌ای و بومی مرتبط با هر شبکه و ارائه راهکار برای حل مشکلات” رسیده است.

علاوه بر این، تکمیل، ترمیم و تقویت شوراهای استانی به منظور گسترده‌شدن شبکه‌های مذکور کارویژه مهم شریان در پساانتخابات است که با کمک و همراهی همراهان گرانقدر به ویژه جوانان علاقمند به کار تشکیلاتی پیگیری خواهد شد.

شبکه‌های شریان برای منتخبان مجلس دوازدهم نقش بازوهای مشورتی و نظارتی ایفا خواهند کرد و این ظرفیت عظیم کارشناسان جوان و مجرب انقلابی در خدمت مجلس دوازدهم قرار خواهد گرفت تا با کمک آن به اتخاذ تصمیم‌های صحیح‌تر و موثرتر برای موضوعات تخصصی با حضور و مشورت متخصصان همان موضوعات بپردازند.

۴. در پایان، ضمن تقدیر از مردم عزیزی که به این مجموعه اعتماد کردند و با تشکر از دستگاه‌های مختلف اجرایی و نظارتی و امنیتی در برگزاری انتخابات، و با سپاس از شریانی‌هایی که در تهران و استان‌ها بیش از ۳ ماه فعالیت جهادی داشتند، و احزاب و گروه‌های سیاسی که به جبهه شریان پیوستند، به ملت بزرگ ایران به ویژه جوانان امیدوار و انقلابی تعهد می‌دهیم بر عهدی که از ابتدا با آنان بستیم، پایبند هستیم و فعالیت‌ها به ایام محدود انتخابات محصور نیست.

از امروز، کار اصلی شریان مجددا آغاز می‌شود و با کمک یکدیگر در فعالیت تشکیلاتی و شبکه‌ای، به سمت اهداف و برنامه‌های اعلام شده در مرامنامه حرکت خواهیم کرد و در این مسیر، به تک تک شما دست یاری می‌دهیم و منتظر همراهی، پیشنهاد و فعالیت شما هستیم.

شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی

شنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *